ile vainio karaokekummi

SM-Karaoke 11. -12.09.2020 Hotelli Kuntorantaa Varkauteen finaaliin päässeet ovat:

  1.  RAIJA AHTIAINEN, MÄNTSÄLÄ  2. SATU ALANKO, MUHOS 3.  TEPPO AHO, INKEROINEN 4. DARIENE ASP, PORVOO  5. TONI AHO, ANJALA  6. TUULA EKDAHL, NIVALA  7.  SEPPO BOLLSTRÖM, VARKAUS  8. EVA FORSBLOM, MYRSKYLÄ  9.  ARI EROLA, RUOKOLAHTI  10. JAANA HEIKKINEN, KUOPIO  11. JIM FREEMAN, PORVOO 12. PIA HELVERANTA, IMATRA  13. ARTO HALONEN, SALO  14. EIJA-MARITTA HILONEN, LEPPÄVIRTA 15. JOUKO HUOTARI, VAALA  16. SALLA HOLAPPA, UTAJÄRVI  17. PENTTI HUOTARI, OULU  18. ANJA IGNATIUS, LIPERI  19. OLLI-PEKKA IMMONEN, VARKAUS 20. KIRSTI JALOLA, PORVOO   21.  JARI ISONIEMI, PORVOO 22. MARJA-LEENA JÄRVI, MÄNTSÄLÄ  23.  MARKKU KEKÄLÄINEN, KUOPIO 24. EIJA KETTUNEN, VARKAUS  25.  VESA KERÄNEN, MUHOS  26. MARJA-LEENA KOPONEN, VARKAUS   27.  KARI ANTERO KETTUNEN, KUVANSI  28. ARMI KOSKINEN, SOMERO  29. KARI KOIKKALAINEN, SUONENJOKI  30. HANNA LAINEN, ASKOLA  31.  ARTO KORHONEN, SAVONLINNA  32. SAARA LAUKKANEN, IMATRA  33.  MARKKU KOSKINEN, SOMERO  34. SUVI LAUKKANEN, IMATRA  35. ANTTI KUISMA, PALTAMO  36. SAIJA LINNANMURTO, SAVONLINNA  37.   HARRI LAAKSO, IMATRA  38. TUULA LOPANUS, RAASEPORI  39.  EERO LAINE, PORVOO  40. SISKO MANNINEN, MUHOS 41.  MARKKU LATVALA, KURIKKA  42. LEILA MARTTILA, MYNÄMÄKI  43. STIG LINDSTRÖM, RAASEPORI  44. MARJA-LIISA MATJUSSI-LINDSTRÖM, RAASEPORI   45.  JARI MERTALA, KEMI  46. RIIKKA MELLIN, TURKU  47.  JUHA MIKKONEN, SAVONLINNA  48. MIRJA MIETTINEN, SALO  49. LEO NEVALAINEN, KERAVA  50. KATARIINA NIEMINEN, MUHOS   51. ARI PARKKILA, ANJALA 52. PIRJO NISKALA, OULU  53. MARKUS PATRIKAINEN, PUUMALA  54. KARITA NISKANEN, PORVOO  55. REIJO PAUNONEN, JUVA  56. MINTTU NURMINEN, OULU  57.  JUHA MATTI PELKONEN, UTAJÄRVI  58. TUULIKKI NYLUND, NAANTALI  59.  PANU PELKONEN, IMATRA 60. SIRKKA NÄSI, AKAA 61. RAIMO PITKÄNEN, HELSINKI 62. SANNA ORTTENVUORI, MUHOS 63. RAIMO PÖYSTI VARKAUS 64. IRKKU PERKIÖ, JOENSUU  65. EINO QVIST, VAALA 66. AILA PEKKARINEN, NOKIA  67.  ARI PEKKA ROININEN, UTAJÄRVI  68. LEENA PIHLAJA, SAUVO  69.  HANNU SAARENPÄÄ, UTAJÄRVI (Mäntyniementie)  70. FE PUSA, SALO  71.  HANNU SAARENPÄÄ, UTAJÄRVI (Kortejärventie)  72. PÄIVI PUURTINEN, SAVONLINNA        73. REIJO TALLQVIST, SAUVO  74. SARI RAATESALMI, MUHOS   75. JARMO TUOVINEN, LEPPÄVIRTA  76. MERJA RANTANEN, TURKU   77. MIKA TUUKKANEN, IMATRA  78. HEIDI REPO, NURMIJÄRVI   79.  RONI VÄLIKANGAS, SALO  80. MARITA RINKINEN, MYNÄMÄKI 81. ANTERO VÄÄNÄNEN, UTAJÄRVI 82. PIRKKO RYYPPÖ, ESPOO  83. ILKKA YRJÖNSALO, LOHJA 84. RIITTA SAARENPÄÄ, MUHOS  85. TEUVO BERG, JANAKKALA  86. LEILA SALOKOSKI-TALLQVIST, SAUVO  87. PENTTI HAAPAKOSKI, NIVALA  88. ANNA SARAJÄRVI, OULU  89. MIKA RANTA, ESPOO  90. KAIKA SELIN, PERNAJA 91. TIMO LIUKKONEN, ESPOO  92. KATI SEPPÄNEN, MUHOS 93. KATI SOMISKA, SUOLAHTI  94. NINA SUHONEN, VARKAUS  95. MARTTA TANHUA, MUHOS  96. PIRJO-LEENA VASKE, PIEKSÄMÄKI  97. RIITTA VENTO, LAPPEENRANTA  98. PÄIVI VIINIKAINEN, IMATRA  99. PÄIVI MALMSTRÖM, ESPOO  100.  SIRPA KULIN, KUOPIO  101. ANU SIN, HELSINKI  102. SIRKKA TERVONEN, KARSTULA  103. MERJA MALA, KUOPIO 104  JORMA ÄMMÄNPÄÄ, UTAJÄRVI 105. ULRIKA SOIKKELI, RAUTJÄRVI  106.  MARKO JUKKOLA, OULU  107. KAI HÄMÄLÄINEN, OULU  108  HANNU TURUNEN, JOENSUU  109  SATU PELKONEN, UTAJÄRVI 110.  REETA RAIVIO, HEINOLA   111.  PIIA SIVONEN, ÄÄNEKOSKI 112.  PIRKKO HAUTAMÄKI, KÄLVIÄ  113.  SAKARI HAUTAMÄKI, KÄLVIÄ  114.  SINIKKA HIEKKANEN, KARSTULA  115.  VISA SARINKO, KUOPIO  116. JAANA SAARISTO, HÄMEENLINNA  117.  TAINA RAJALA, KUOPIO  118.  TARJA PIETOLA, LEPPÄVIRTA                                    

 

SM-Karaoke 2020 jatkoon päässeet ovat:
Pe 15.11.2019 klo 21 Ravintola Muhos-Kellari, Työmiehentie, Muhos
Jouko Huotari, Vaala – Vesa Keränen, Muhos – Eino Qvist, Vaala
Satu Alanko, Muhos – Katariina Nieminen, Muhos – Sanna Orttenvuori, Muhos
Sari Raatesalmi, Muhos – Anna Sarajärvi, Oulunsalo – Martta Tanhua, Muhos
Pe 22.11.2019 klo 20 Kylpylä Hotelli Lohja Spa & Resort, Ylhäntie, Karjalohja
Arto Halonen, Salo – Markku Koskinen, Somero – Stig Lindström, Raasepori
Ilkka Yrjänsalo, Lohja – Marja-Liisa Matjussi-Lindström, Raasepori – Armi Koskinen, Somero
Tuula Lopanus, Raasepori – Sirkka Näsi, Akaa – Fe Pusa, Salo
Merja Rantanen, Turku – Heidi Repo, Nurmijärvi – Marita Rinkinen, Mynämäki
Pe 06.12.2019 klo 21 Ravintola Vilma, Olavinkatu 13, Savonlinna
Arto Korhonen, Savonlinna – Juha Mikkonen, Savonlinna
Markus Patrikainen, Puumala – Päivi Puurtinen, Savonlinna
La 07.12.2019 klo 21 Kylpylä Hotelli Kuntoranta, Kuntorannantie 14, Varkaus
Teppo Aho, Inkeroinnen – Toni Aho, Kouvola – Markku Latvala, Kurikka
Ari Parkkila, Kouvola – Reijo Paunonen, Juva – Eva Forsblom, Myrskylä
Anja Ignatius, Liperi – Irkku Perkiö, Joensuu
La 07.12.2019 klo 20 Ravintola Pub Karjatupa, Rehulantie 1, Oulu
Pentti Huotari, Oulu – Jari Mertala, Kemi – Juha-Matti Pelkonen, Utajärvi
Sisko Manninen, Muhos – Pirjo Niskala, Oulu – Minttu Nurmela, Oulu – Kati Seppänen, Muhos

La  14.12.2019   klo 21  Ravintola Axel, Kevätkummuntie 1, Porvoo
Jim Freeman, Porvoo – Jari Isoniemi, Porvoo – Eero Laine, Porvoo – Leo Nevalainen, Kerava
Raimo Pitkänen, Helsinki – Hanna Laine, Askola – Riikka Mellin, Turku
Karita Niskanen, Porvoo – Pirkko Ryyppö, Espoo – Kaika Selin, Pernaja

Pe  17.01.2020 klo 21  Ravintola Vilma, Olavinkatu 13, Savonlinna
Saija Linnamurto, Savonlinna
La 08.02.2020  klo 21  Osmo`s Cosmos Bar, Koskenparras 5, Imatra
Ari Eerola, Ruokolahti – Harri Laakso, Imatra – Panu Pelkonen, Imatra
Mika Tuukanen, Imatra – Pia Helveranta, Imatra – Saara Laukkanen, Imatra
Suvi Laukkanen, Imatra – Riitta Vento, Lappeenranta – Päivi Viinikainen, Imatra

Ke 19.02.2020  klo 19  Pub Pisto, Korkalonkatu 24, Rovaniemi
Tapio Ahonen, Rovaniemi – Markus Alatalo, Kemijärvi – Jarmo Pakonen, Rovaniemi
Viljo Iivari, Salla – Aila Ahonen, Rovaniemi – Sisko Kuusela, Rovaniemi
Maria Lukkarinen, Rovaniemi – Sinikka Ojala, Rovaniemi – Paula Perkiö, Kemi

Pe 21.02.2020  klo 21   Salon Burger & Karaoke, Hämeentie 33, Salo
Reijo Tallqvist, Sauvo – Roni Välikangas, Salo – Aila Pekkarinen, Nokia
Leena Pihlaja, Sauvo – Leila Salokoski-Tallqvist, Sauvo

Pe 28.02.2020 klo 19.30 Ravintola Bar Perätupa, Keskustie 9, Peräseinäjoki

La  29.02.2020  klo 20  Lomakeskus Kuntoranta, Kuntorannantie 14, Varkaus
Seppo Bollström, Varkaus  – Olli-Pekka Immonen, Varkaus – Markku Kekäläinen, Kuopio
Kari Kettunen, Varkaus – Antti Kuisma, Paltamo – Kari Koikkalainen, Suonenjoki
Raimo Pöysti, Varkaus – Jarmo Tuovinen, Leppävirta – Jaana Heikkinen, Kuopio
Eija-Maritta Hilonen, Leppävirta – Eija ”Edu” Kettunen, Varkaus – Marja-Leena Koponen, Varkaus
Nina Suohonen, Varkaus – Pirjo-Leena Vaske, Pieksämäki